Szkoła Podstawowa nr 32 w Katowicach
w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2

Dobry news:)

Uczniowie naszej szkoły (harcerze) otrzymali podziękowania Komendanta Miejskiej Policji w Katowicach.

Za co?

Przeczytaj tekst w poniższym linku:

 

link

W imieniu całej społeczności szkoły serdecznie dziękuję uczniom za uczciwość i pozytywną postawę

– Dariusz Jureczko –

Uczniowie klas IV – VIII przygotowali na Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada, wiersze, gry, prace plastyczne i prezentacje.

Zachęcamy do zapoznania się.

Dnia 4 listopada 2021 roku klasy ósme obejrzały spektakl pt. „Dziady cz. II” w katowickim Pałacu Młodzieży. Widowisko przygotowane zostało przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Poznajemy kulturę, tradycje i zwyczaje amerykańskie oraz brytyjskie. Pod tym hasłem uczniowie wraz z nauczycielami języka angielskiego przygotowali konkursy – Halloween’21.

Wyniki konkursu:

DYNIE:

! miejsce – Marysia Cwynar – 4a

2 miejsce – Oliwia Kołcz – 8b

3 miejsce – David Czaja – 4a

PLAKATY:

1 miejsce – Karolina i Kacper Róg – 8a i 1a

2 miejsce – Katarzyna Ryndak i Sara Szymelfenig – 7c

3 miejsce – Wiktoria Kudas – 5b

13 grudnia 1981 - pamiętamy!

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – pamiętamy!” dotyczącym stanu wojennego. Głównym celem projektu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce  stanu wojennego.

19 października klasy ósme zwiedziły kopalnię Guido w Zabrzu.

W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klas drugich i trzecich biorą udział w programie „Plastek i jego zaczarowane pudełko” realizowanym przez Fundację PlasticsEurope Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Program pozwala nauczycielom na przeprowadzenie na lekcjach łatwych doświadczeń, które uczniowie mogą wykonać samodzielnie. Jego celem jest zainteresowanie dzieci od najmłodszych lat zjawiskami i naukami przyrodniczymi poprzez wykonywanie z nimi prostych doświadczeń. Dzięki temu rozwiną kompetencje z zakresu rozwiązywania problemów, szukania rozwiązań, podejmowania wyzwań. W trakcie Programu zdobędą również wiedzę na temat ochrony środowiska, ekologii i chemii. Otrzymane pomoce umożliwią dzieciom samodzielne wykonanie łatwych doświadczeń pozwalających na lepsze poznanie tworzyw sztucznych, ich różnorodności, właściwości oraz tego, jak ułatwiają one codzienne życie.

- Jak ryba w wodzie -

Od września 2021, uczniowie klas 3a i 3b uczestniczą w programie Prezydenta Miasta Katowice „Jak ryba w wodzie”. Zajęcia odbywają się na basenie w Brynowie w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Kontakt:

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2

ul. Sobańskiego 86

40-685 Katowice

telefon: 32 202 93 20

e-mail: sp32k_ce@poczta.onet.pl